Yeniden Başlangıç

Bu kaçıncı başlangıç inanın bilmiyorum. Sayısız blog yazma girişimim, aylarca yıllarca elimi sürmemem neticesinde tarihe gömüldü. Bir başka başlangıcımda “öküz değilim ya, ayda yılda bir yazarım hiç olmazsa” demiştim. Biri yorum atmış keşke bu kadar büyük konuşmasaymışsın diye. Tahmin edersiniz ne kadar süre yazmadığım konusunda. Bu seferki girişim biraz daha motivasyon dolu öncekilere göre. Bunun nedeninden bahsetmeden önce çok kısa kendimden bahsedeyim.

1 Ocak 88, İstanbul doğumluyum, İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi ve doktora öğrencisiyim. Bilgi, bilgisayar, yazılım, teknoloji en çok ilgimi çeken, beni heyecanlandıran alanlar. Şu anda ilişkisel veritabanları ve optimizasyon konuları üzerine yönelmiş durumdayım. Bilimle teknolojiyi harmanlamak için elimden geleni yapıyorum yani.

Neyse, motivasyon sebebime gelelim. 1-3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen XX. Türkiye’de İnternet Konferansı‘na ev sahipliği yaptık. Enformatik Bölümü olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirip misafirlerimizi ağırlamaya çalıştık. Tüm etkinlik boyunca haliyle koşuşturmaktan herhangi bir salona/oturuma da katılamadık. Son gün son saatler, artık biz de konferanstan faydalanalım dedik ve kendimize bir oturum seçtik: Blog Yazarları Çalıştayı. Evren Soyuçok (e-vren günlüğü) tarafından kurgulanmış bir etkinliğe dahil olduk. Blogger’lar için sürecin nasıl işlediği, yeni yazmak isteyenlere öneriler, kaçınılması gereken noktalar vs birçok ayrıntı hakkında bilgi sahibi olduk. Bastıra bastıra söyledikleri bir şey vardı: Blog açın! Blog açın! Blog açın! Valla ne kadar yankılandıysa artık, bilmem kaçıncı girişimime önayak oldu bu baskı. Ve işte sonucu…

Ne olacak bu blogta? Daha önce ya çok kişisel, ya çok derin ya da karmaşık yazıyordum genelde. Okuyanların çoğu anlamıyordu bile. Sadece ben içimi rahatlatmış oluyordum. Bu seferki daha çok fayda sağlayacak bir blog olacak. Kişisel uzmanlık ve deneyimlerimi aktaracağım yazılar yazmaya çalışacağım. İnanıyorum ki bu sefer işe yarayacağı için ben peşini bıraksam, blog benim peşimi bırakmayacaktır. Hoş, diğer bloglarda da benzer dileklerim olmuştu.

Neyse, başlayalım haydi. Sıkça görüşmek üzere. Esenlikle kalın!

Yorumlar

yorum

4 thoughts on “Yeniden Başlangıç

  1. Pingback: Blog Yazarları Çalıştayı ile İlgili Merak Edilenler - Fundalina

Bir Cevap Yazın